DEYS ( Depo Yönetim Sistemi )

DEYS küçük ve orta ölçekli firmaların depo yönetimi konusunda yaşadıkları güncel sorunlara çözüm olması için geliştirilmiş ve el terminalleri ile desteklenen seri ve ean barkodlar ile çalışabilen, logo ailesi ürünleri ile tam entegre bir depo yönetim otomasyonudur.

Sistem parametrik yapısı sayesinde farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Sistem temel çalışma prensibi, İşlem emirleri ve bu emirlerin tamamlanmasına dayanmaktadır. Yönetici emirleri oluşturup kullanıcılara gönderir, kullanıcılar el terminalleri vasıtası ile barkod okutarak bu emirleri tamamlar ve emirlerin bitirip yöneticiye geri gönderirler. Lakin firma çalışma prensipleri gereği istenirse el terminallerine de emir oluşturma yetkisi verilir. Emirlerin tamamlanma kriterleri yine parametrelere göre farklılık gösterebilir.

Depo da Satın alma, Satın alma iade, Satış, Satış İade, Ambar Transferi, Sarf, Fire, Sayım, Üretimden Giriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Seri takip ürün üzerindeki hâkimiyetinizi arttırıp stok yönetiminde geriye doğru izlenebilirlik sağlayabilirsiniz. Sevkiyat ve Mal kabul işlemlerinizdeki hataları minimuma indirebilirisiniz.

Sistemde parametre ile aktif olan Fifo yapısı sayesinde kullancıları istediğiniz ürünlerde istediğiniz gün aralığında FiFo ya uymaya zorlayabilirsiniz. Bu parametreyi aktif ettiğiniz andan itibaren el terminalleri kullanıcılarını FiFo yöntemine uymaya zorlayacaktır. Sistemin en büyük artılarından biri de her bir ürün için ayrı fifo gün kavramı bulundurmasıdır. Fifo uygulacak ürünlerin serili takip edilmesi gerekmektedir.

Yine sistem üzerinde Lokasyon modülü hazır bir şekilde gelmektedir ilgili parametreler ile açılan bu sistem sayesinde istenirse el teriminali kullancısının her işleminden sonra lokasyon kartı barkodunu veyahut el teriminalinden lokasyon bilgisini girmesini isteyebilirsiniz.

Barkod tarihçesi ile stoklarınızda hareket gören bir barkodun bütün hareketlerini hangi tarihte hangi el terminali kullanıcısı tarafından yapıldığı bilgisini hem program hem de el teriminali ile erişebilirsiniz.

Esnek Raporlama araca ile kendi raporlarınızı hazırlayabilirsiniz.

İstenilen el terimanli ve backoffice kullanıcısına istenilen modül bazında yetki verebilirsiniz. Ayrıca hangi kullanıcının hangi işyeri ve ambarlar ile çalışacağı hangi ambarların ön değer olarak kullanılacağını belirtebilirisiniz

Dashboard ile o an yapılan yüklemeler ve önemli bilgilere istediğiniz zaman aralığında erişebilirsiniz.
Menü
Daha fazla bilgi için menü başlıklarını seçebilirsiniz.

DEYS Neden Tercih Edilmeli?

Terminal üzerinde çalışma
Piyasadaki pek çok ürün Uzak Masa Üstü ile çalışıyor. Bu çalışma mantığının handikapları mevcut birincisi . Her kullanıcı için ayrıca uzak masa üstü lisansı almanız gerekiyor. İkincisi Her kullancı server kaynaklarını tükettiği için çok kullanıcılı sistemlerde büyük donanım ihtiyaçları oluyor. Ayrıca barkodlar klavye emülatörü ile gönderildiği için geç gitme bekleme karışma gibi sıkıntılar oluyor. Kimi uygulamalarda işi temp dosyalarda tuttuğu için serverdaki güç kesintileri gibi uygulamalarda yüklemeler sıfırlanmakta gibi hatalarla karşılaşılabilmektedir. Yine uzak masaüstü kullanım durumlarında her kullanıcı için 105 $ civarında uzak masaüstü lisansı alınması gerekmektedir.
Terminal SDK'sı kullanma
Araştırmalarımızda piyasadaki hiçbir ürün El terminalleri sdklarını kullanmamaktadır. Laser start stop ile kullanıcılar efektif bir şekilde uyarılır ve sistemdeki hatalar onlara bildirilir. Kullanıcı ancak barkod okutacağı yerlerde barkod okutma işlemine izin verilir. Seri takip yapılan sistemlerde bu çok önemli bir olgudur.
Sadeleştirilmiş Arayüz
Piyasadaki diğer ürünler modül olarak çok karmaşık bir yapıya bürünmüş durumdadır. Bu da kullanıcının ihtiyacı olan modülü seçmesini zorlaştırmakta fiyat rekabetinde olumlu bir özellikmiş gibi olsada bu modüllerin ayrı olması sistem bütünlüğünü bozmaktadır.
Online ve anında sayım işlemi
Deys piyasadaki pek çok ürünün aksine depoda çalışma devam ederken ilgili depoda sayım yapılabilmektedir. Hangi barkodun sayıma dahil olacağı hangisi sayım dışı tutulacağı sistem tarafından denetlenmekte ve buna göre kullanıcı uyarılmaktadır.
Hızlı işlemler
Deys kullanıcı deneyimlerinden yola çıkılarak hazırlanmış bir üründür. Üründe satın alma işlemleri esnasında seri başındaki barkod ve seri sonundaki barkod okutularak bu aralıkta kalan bütün barkodların sisteme dahil edilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede ardışık olarak basılmış 100 tane etiketi tek tek okutmak zorunda kalmadan topluca yapabilirsiniz.
Bu ürün için hiç bir video eklenmemiş.
 • Ticari programlar ile tam entegrasyon sağlar
 • Microsoft Windows CE/Pocket PC el terminalleri ile sorunsuz çalışabilme
 • Marka bağımsız tüm terminallerde çalışabilme
 • Microsoft SQL Server 2000/2005/2008 ile tam güvenlik sağlar
 • Sade ve işlevsel arayüzü ile hızlı ve kolay kullanım imkanı sağlar
 • Esnek raporlama sistemi sayesinde tüm raporların hızlı bir şekilde alınmasını sağlar
 • Çoklu kullanıcı desteği
 • Düşük Maliyet
 • Zengin raporlama ve içerik
 • % 100 Windows uyumlu
 • Güvenli veritabanı mimarisi
 • Yetkilendirilebilir arayüz
 • Kolay kurulum ve kullanım
 • Otomatik güncelleme