"Sadece yedeklerinizi almaz. Aynı zamanda yedeklerin alındı veya alınamadı bilgisini size iletir. Bir problem olduğunda anında haberiniz olur."
Microsoft Sql Express Edition veri tabanı programına yardımcı bir araç olarak geliştirilmiştir. Türkçe, İngilizce ara yüzü ve basit kullanımı sayesinde ister teknik bir adam, ister son kullanıcı olsun kolayca yedeklerini alabilir, temel database işlemlerini kolayca yapabilir.
 • İster hazır yedekleme senaryoları kullanın, isterseniz ihtiyacınıza göre yedekleme senaryoları oluşturun. Ne kadar basit olduğunu kullanınca göreceksiniz.
 • Yedeklerinizi sakladığınız yer çok önemli. Sadece bilgisayarınızın diskinde veya bir harici diskte saklamak yerine, bir FTP bulut hizmeti kullanarak yedeklerinizi daha güvenli bir ortamda barındırabilirsiniz.
 • DBM programının ana ekranı çok basit tasarlanmıştır. Bu sayede birçok işlemi tek bir ekrandan yönetmenizi sağlar.
 • Etkin lisanslama sistemi sayesinde satın almış olduğunuz yazılım lisansı sizin adınıza kayıt edilir. Böylece yeni bir güncelleme çıktığında size lisans anahtarınız sayesinde ulaşarak, en güncel sürümden faydalanmanızı sağlıyoruz.
 • Etkin lisanslama sistemi sayesinde satınalmış olduğunu yazılım lisansı sizin adınıza kayıt edilir. Yeni bir güncelleme çıktığında size lisans anahtarınız sayesinde ulaşarak en güncel sürümden faydalanmanızı sağlıyoruz.

Neden DBM?

Menü
Yükleniyor..
Yedekleriniz otomatik olarak bir FTP adresinde oluşmasını sağlayabilirsiniz.
Yedeklerinizi ya bir sabit diske, yada harici (CD, DVD, Backup Disk, NAS Disk) bir sürücüye alıyor olabilirsiniz. Ancak alternatif olarak yedeklerin fiziki olarak ta ortam dışına çıkarılması gerekmektedir. DBM’in FTP özelliği sayesinde veri tabanınızı bir FTP sitesine kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.
Otomatik yedekleme takvimleri oluşturabilirsiniz.
İster tek bir veri tabanına, isterseniz birden fazla veri tabanına dileğiniz kadar zamanlanmış görev tanımlayabilirsiniz. Tanımladığınız görevlerden birisi yedeğinizi hafta içi sabah alırken, bir diğeri hafta içi akşam dilediğiniz saatte alabilir. Biran önce zamanlanmış görevleri oluşturun ve verilerinizin yedeklemeniz gerektiğini artık unutun.
Düşük satınalma maliyeti
Düşük satın alma maliyeti ile ihtiyacınız olmadığı halde yüksek veri tabanı farkları ödemenize gerek kalmaz. Hem işletim maliyetini azaltır, hem de size kolay satın alma fırsatı sağlar.
Mail ile bilgilendirme servisi
Yedekleriniz alındı mı? Yedek alırken acaba diskinizde yer var mıydı? Yedek alırken her hangi bir problem çıktı mı?Veri tabanımda bir sorun var mı? gibi soruları artık sormanıza gerek kalmaz. DBM yedekleme işlemini tamamladığında, tamamlayamadığında, sorun yaşandığında size bir durum maili gönderir. Arzu ettiğiniz kadar kişiye mail göndermesini sağlayabilirsiniz.
Query analyzer özelliği
Temel veri tabanı komutlarını çalıştırmanızı sağlar. Bu sayede çok gelişmiş araçlara ihtiyacınız olmaz. Üstelik size komutları yazmanızda yardımcı olur.
Kolay kurulum ve kullanım
Kolay kurulum özelliği sayesinde kurulum dosyasını çalıştırmanız ve kurulumun bitmesini beklemeniz yeterlidir.
Dosya sıkıştırma özelliği ile yedekleriniz az yer kaplar
Veri tabanı yedekleme işleminde en büyük problemlerden bir tanesi de yedeklerin sürekli artarak diskte yer kaplamasıdır. DBM size 3 farklı düzeyde sıkıştırma özelliği sunar. Bu sayede veri tabanı yedekleriniz 1/10’a kadar küçültülebilir.
Sql Profiler ve Trace Özelliği
Veri tabanı üzerinde ne tip işlemlerin olduğunu görmenizi sağlayan bir sistemdir. Teknik bir kişi iseniz sql profiler’ın faydalarını çok iyi bilirsiniz. DBM size profil ve profiler üzerindeki hareketlerin trace’ini almanızı sağlıyor.

Teknik Özellikler

 • Hızlı yedekleme özelliği sayesinde tek tuş ile yedekleme,
 • Farkı formatlarda ve tiplerde gelişmiş sıkıştırma özelliği,
 • Sql profiller eklentisi ile Sql Express’ten profiler kullanımı,
 • Query Analyzer ile pratik sorgulama,
 • Ftp yedekleme özelliği,
 • Otomatik günlük, haftalık, aylık yedekleme özelliği,
 • Sınırsız database yedekleme,
 • Sınırsız zamanlanmış görev tanımı yapabilme,
 • E-mail modülü, olay sonucu bildirme özelliği ile yedeklerinizi aldıktan sonra size mail gönderir.
 • Parametrik yapısı sayesinde istediğiniz gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz,
 • Aynı veri tabanına istediğiniz kadar görev oluşturabilir, farklı zamanlarda defalarca yedekleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri