Sigorta veya kasko poliçeleri’nin muhasebe kayıtlarına alınması oldukça zahmet verici bir işlem. Özellikle araç kiralama şirketleri veya araç filosu fazla olan şirketler bu kayıtların işlenmesinde çok fazla zaman harcamaktadır. Poliçelerin her ay düzenlenebilir olması da muhasebe departmanlarına angarya bir iş yükü çıkarmaktadır.

Gelen talepler doğrultusunda geliştirdiğimiz POLİÇE AKTARIM UYGULAMASI ile hedefimiz. Özellikle kiralama veya öz araç varlığı yüksek olan şirketlerin sigorta ve kasko poliçelerinin muhasebeleştirme sürecini kısaltmaktır.

Ön muhasebe kaydı oluşturmadan oluşturduğunuz hesap planına uygun olarak muhasebe fişi ve satırlarını otomatik oluşturmaktadır.

NASIL ÇALIŞIYOR?

Poliçe aktarım uygulaması excel üzerinde hazırlayacağınız sigorta veya kasko poliçe bilgilerinizin bir arayüz üzerinden Logo’ya aktarılmasını sağlıyor. Öncelikle sizin için önerdiğimiz excel şablonu üzerinden verilerinizi güncellemeniz veya her hangi bir program kullanıyorsanız ilgili şablon da ki gibi verinin oluşmasını sağlamanız gerekmektedir.

Muhasebe entegrasyon ayarlarını yaptıktan sonra hemen kullanabilirsiniz. Muhasebe ayarları bölümün de 180 ve 280 hesapları tanımlamanız gerekmektedir.

Dosya Seç seçeneği ile hazırlamış olduğunuz excel’i önerdiğimiz şablonda veya kendi standart bir şablon kullanıyorsanız bu şablona göre ayarlar sekmesinden aktarım şablonunu kendinize göre oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şablon aktarım listesine geldikten sonra Logo’ya Aktar seçeneği ile Logo aktarımını başlatabilirsiniz. Logo Go3 ve Tiger3 sürümleri ile standart entegrasyona sahiptir. Eğer başka bir program kullanıyorsanız bu konuda bilgi alabilir veya talepte bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo’ya Mahsup Fişi olarak poliçeler aktarılır. Poliçe tarihlerine göre Mahsup Fişi hareketi oluşturulur. Mahsup Fişi oluşturulurken eşleştirilmek istenen Masraf Merkezi, Proje Kodu vb. özel seçimler belirtildiği taktirde aktarım öncesinde parametrik olarak ayarlanabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 


KULLANAN REFERANSLARIMIZ

 

 

NASIL SATIN ALABİLİRİM?

Satış Danışmanımız size bu konuda yardımcı olacak. Dilerseniz uygulamanın canlı kullanımını görebilirsiniz. Teknik ekibimiz bu konuda size yardımcı olacaktır. Kararınızın olumlu olmasını durumunda hızlı bir şekilde fiyat bilgisi tarafınıza iletilecektir.

İletişim için 0541 862 84 11 veya satis@erps.com.tr ‘den talepte bulunabilirsiniz.